KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223362

nr 1722 3362

Natan Johansson

(1893-1951), Sverige

Oljemålning, Signerad, Ekor. Olja på pannå, 35x38 cm, yttermått inklusive ram: 41x46

Nathan Johansson, född 1893 i Kalmar, död 1951, svensk målare.

måndag 8 september 2025
kl 19:31:01

Natan Johansson

Läs mer om Natan Johansson